Kiedy najlepiej remontować mieszkanie? O jakiej porze roku najlepiej remontować mieszkanie? Odpowiedź jest prosta: jak remont to tylko wiosną. Wiosna to czas remontów. Sprzyja temu pogoda i promocje, które zazwyczaj pojawiają się w tym czasie w marketach budowlanych. Co i jak warto remontować?

Najlepiej zabrać się za pomieszczenia najbardziej zniszczone i eksploatowane. Zacząć od kuchni, następnie salon, a na końcu łazienka. Każdy remont wymaga precyzyjnego rozplanowania. Na samym początku należy wyliczyć koszty i uwzględnić go w swoim budżecie. W zależności od budżetu jakim dysponujesz, ustal zakres prac jakie musisz wykonać.

Oblicz ile mniej więcej potrzebujesz materiałów i ile za nie zapłacisz. Dolicz koszty fachowców, jeśli wykonanie remontu zlecasz osobom trzecim. Koszty remontu będą mniejsze, jeśli kupisz materiały niższej jakości. Wówczas musisz uwzględnić to, że mogą być mniej trwałe. Nieco droższe materiały, te ze środkowej półki są zawsze lepsze niż te najtańsze. Remont należy przeprowadzać z chłodną głową. Dobrym rozwiązaniem jest szukanie inspiracji w internecie oraz pytanie znajomych, który na przykład niedawno przeprowadzali remont mieszkania. Wszystko da się zrobić, wystarczą tylko chęci, zapał do pracy i nieco odłożonej gotówki.